GOŚĆ SPECJALNY

Na zaproszenie Fundacji oddział odwiedzają znane osoby – m.in. aktorzy, podróżnicy, piosenkarze. Opowiadają o swojej ciekawej pracy, o przygodach z planu filmowego lub z dalekich podróży. Spędzają czas z pacjentami, odpowiadają na wszystkie pytania. Tutaj nikt nie ucieka przed obiektywem aparatu – każde dziecko może sobie zrobić z gościem zdjęcie, które otrzyma na pamiątkę z autografem gwiazdy.

 

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

Zdarza się, że świętowanie wyjątkowych okazji wypada w czasie pobytu w szpitalu. Dzień Dziecka, Dzień Mamy, Święto Wiosny, Wielkanoc czy Boże Narodzenie spędzane w oddziale wcale nie muszą być smutne. W naszym oddziale w każde święto pojawia się korowód bajkowych postaci – wróżek, czarownic, zwierzątek. Mają mnóstwo pomysłów na ciekawe zabawy i miły prezent dla każdego pacjenta. Ale my wcale nie musimy czekać na specjalną okazję do świętowania. Dla nas największym świętem jest każdy uśmiech dziecka.

 

ARTYSTYCZNE SOBOTY

W każdą sobotę nasi wolontariusze przemieniają oddziałową świetlicę w prawdziwą pracownię plastyczną. Z pomocą naszych wspaniałych wolontariuszy dzieci tworzą swoje małe dzieła sztuki: ramki do zdjęć, origami, bukiety kwiatów, witraże na szkle, zwierzątka ze szmatek, biżuterię, ozdoby świąteczne. Obejrzyjcie naszą galerię sztuki!

 

URODZINOWA NIESPODZIANKA

Któż chciałby obchodzić swoje urodziny w szpitalu? A jednak i tutaj ten dzień ma swój urok! Magiczną moc nadają mu wolontariusze naszej Fundacji. Do każdego jubilata przybędą z tortem i wymarzonym prezentem. Zaśpiewają „100 lat”, złożą życzenia i uwiecznią moment zdmuchiwania świeczek pamiątkową fotografią. A sam tort? Dbamy o to, aby miał indywidualny charakter, dopasowany do zainteresowań jubilata. Zobaczcie zdjęcia kilku bohaterów Urodzinowych Niespodzianek.

 

WYCIECZKI

Organizowane przez Fundację wyjścia ze szpitala przynajmniej na chwilę odrywają pacjentów od leczenia i codzienności oddziału. Pod okiem wolontariuszy podopieczni Fundacji odwiedzają m.in. kina, teatry, wystawy, ogrody botaniczne i zoologiczne, fabrykę cukierków, muzea, uczestniczą w koncertach. Dla wielu pacjentów jest to szansa na poznanie Warszawy z tej radosnej, a nie szpitalnej strony.

 

WAKACYJNA KROPLA SZCZĘŚCIA

Każdego roku zabieramy dzieci w trakcie i po leczeniu nowotworowym na wyjątkowe kolonie. Jest to obecnie jedyna forma zorganizowanego wypoczynku przystosowana dla dzieci leczonych onkologicznie. Tu bowiem nie trzeba tłumaczyć, że jest się łysym, słabym czy po amputacji. Wyjazd odbywa się pod opieką lekarza, pielęgniarki, psychologa oraz grupy przeszkolonych wolontariuszy. Dbamy o to, aby dla dzieci kolonie były niezapomnianą przygodą dlatego też przygotowujemy specjalny program zajęć sportowych i artystycznych, organizujemy wieczorki integracyjne i dyskoteki, wycieczki i ogniska przy akompaniamencie gitar. Stałym punktem programu kolonii jest olimpiada, podczas której nasi dzielni sportowcy wygrywają walkę ze swoimi słabościami. Radosna atmosfera obozu, którą tworzą przede wszystkim młodzi uczestnicy, pozwala wspaniale przeżywać każdy dzień i nawiązać wyjątkowe przyjaźnie na długie lata.