Komu pomagamy

Celem działania Fundacji jest pomoc dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową oraz ich rodzinom. Przez cały okres leczenia, jak i po jego zakończeniu pacjenci Kliniki Onkologii „Instytutu – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” mogą liczyć na wsparcie Fundacji.

Pomoc podopiecznym Fundacji odbywa się na wielu płaszczyznach. Fundacja wspiera rodziców chorych dzieci finansując koszty ich pobytu w oddziale szpitalnym (tzw. opłata rekompensacyjna za czas nieobjęty godzinami odwiedzin), koszty ciepłych posiłków, w niektórych sytuacjach także koszty pobytu w hotelu czy drobnych zakupów.

Działalność Fundacji skupia się również na prowadzeniu programu poprawy warunków pobytu rodziców w oddziale. Ze środków pozyskanych przez Fundację organizujemy zaplecze socjalne dla rodziców (remonty kuchni, łazienki, zakup sprzętu gospodarstwa domowego).

Umożliwiamy rodzicom naszych podopiecznych prowadzenie subkont, na których rodzina i przyjaciele dziecka mogą zbierać środki finansowe na pomoc i refundację dodatkowych kosztów związanych z leczeniem. Na życzenie rodzica pomagamy w składzie i druku ulotek zachęcających do przekazywania darowizn oraz 1,5% podatku na rzecz danego dziecka.

Dzięki naszym wolontariuszom, prowadzimy w oddziale różnorodne zajęcia, które zabijają szpitalną nudę.

Więcej szczegółów na temat pomocy świadczonej przez Fundację znajdziesz w zakładce >> Potrzebuję pomocy